Na zdjęciu doktor Jacek Markuszewski, Oddział Ortopedii.

dr n. med. Jacek Markuszewski

Dr n. med. Jacek Markuszewski ukończył Wydział Lekarski Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu w 2001 roku. W 2006 roku obronił pracę doktorską z zakresu endoprotezoplastyki rewizyjnej stawu biodrowego. W 2009 roku uzyskał tytuł specjalisty.

W latach 2002 – 2018 był pracownikiem naukowym Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu – Adiunktem Kliniki Ortopedii Ogólnej, Onkologicznej i Traumatologii i Lekarz Oddziałowym oddziału IA w Szpitalu im. Wiktora Degi w Poznaniu.

Od czerwca 2018 pełni funkcję Kierownika Oddziału Ortopedii i Traumatologii Szpitala MSWiA w Poznaniu.

Uczestnik bardzo wielu szkoleń i staży w europie i USA.

Instruktor i wykładowca na kursach endoprotezoplastyki w kraju i za granicą.

Konsultant naukowy producentów implantów.

Aktywny członek i wykładowca grupy polskiej AOTRAUMA – organizacji szkolącej lekarzy w prawidłowym leczeniu operacyjnym złamań.

Autor i współautor ponad 30 publikacji w czasopismach krajowych i zagranicznych.

Współautor podręczników ortopedii krajowych i zagranicznych.

Wykonuje operacje endoprotezoplastyki stawu biodrowego i kolanowego, także w najbardziej skomplikowanych przypadkach. Posiada bardzo duże doświadczenie w endoprotezoplastyce rewizyjnej stawów, także z użyciem implantów typu custom-made (projektowanych dla danego pacjenta).

Poza endoprotezoplastyką specjalizuje się artroskopii stawów, rekonstrukcjach więzadeł stawu kolanowego, leczeniu operacyjnym złamań, leczeniu deformacji stopy oraz diagnostyce i leczeniu operacyjnym nowotworów narządu ruchu.

Izba Przyjęć

(+48) 61 846 45 00

Certyfikaty

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Poznaniu im. prof. Ludwika Bierkowskiego

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.