Prof. dr hab. n. med. Radosław Piotr Kaźmierski urodził się w Gnieźnie w 1960 roku. Jest absolwentem tamtejszych szkół, ukończył Akademię Medyczną w Poznaniu a późniejsze staże zawodowe odbywał w gnieźnieńskich placówkach leczniczych.

Jako wolontariusz służył chorym pomocą na oddziale neurologii w słynnej „Dziekance” w Gnieźnie.

W roku 1993 uzyskał tytuł specjalisty w  dziedzinie neurologii (egzamin zdany z wyróżnieniem).

Rozpoczętą w 1990 roku karierę naukową, zwieńczyła obroną pracy doktorskiej z zakresu epidemiologii stwardnienia rozsianego w roku 1995.

W 2005 roku obronił pracę habilitacyjną opisującą czynniki ryzyka w miażdżycy naczyń mózgowych ich obrazowania metodą USG i uzyskał stopień naukowy doktora habilitowanego nauk medycznych.

W roku 2014 Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej nadał Radosławowi Kaźmierskiemu tytuł profesora nauk medycznych.

Jego dorobek naukowy obejmuje około 200 różnych publikacji, w tym 18 rozdziałów w podręcznikach. Ponadto na koncie ma wiele nagród naukowych krajowych i zagranicznych m.in. w latach 2016-2017 „Złoty Standard” Europejskiego Towarzystwa Udarowego czy tytuł „Najlepszego  Oddziału Szpitalnego”  w plebiscycie czytelników „Głosu Wielkopolskiego”.

Uzyskał również liczne granty naukowe, w tym w latach 2007-2011 grant dwustronny Narodowego Centrum Nauki i  Agencji Nauki, Technologii i Rozwoju (ASTAR) w Singapurze za tworzenie pionierskich informatycznych systemów wspomagania decyzji leczniczych w udarach mózgu. Był to jeden z pierwszych systemów wykorzystujących elementy tzw. sztucznej inteligencji w informatyce medycznej.

Odbył liczne staże zagraniczne w tym w Wielkiej Brytanii, Szwajcarii i USA.

Do sukcesów profesora Kaźmierskiego należy zaliczyć to, że kierowana przez niego klinika jest największym w Polsce ośrodkiem leczącym chorych na stwardnienie rozsiane lekami 1 i 2 linii.

Także oddział udarowy klinki, poza rozległymi badaniami naukowymi, może poszczycić się jednym z najwyższych w Polsce wskaźników leczenia trombolitycznego udarów niedokrwiennych mózgu sięgającym 30%. Stawia to kierowaną przez niego klinikę na najwyższym poziomie diagnostyki i leczenia w kraju.

Klinika prowadzi także aktywną działalność dydaktyczną, w tym dla Wydziału Lekarskiego i Oddziału  Nauczania w Języku Angielskim Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu oraz  intensywną działalność naukową.

Część ważniejszych i częściej cytowanych w literaturze światowej publikacji naukowych zawiera się w poniższym zestawieniu:

• Kaźmierski R, Wierzbicka M, Kotecka-Sowinska E, et al. Expansion of the Classification System for Eagle Syndrome. Ann Intern Med. 2018;168(10):746-747. IF=19,38,  MNiSW – 45 pkt
  • Kaźmierski R., Michalak S. (Wencel-Warot A,.et al. : Serum tight-junction proteins predict hemorrhagic transformation in ischemic stroke patients. Neurology 2012;79:1677–1685. IF-8,25 ; MNiSW – 45 pkt
  • Tukiendorf A., Kaźmierski R., Michalak S. The Taxonomy Statistic Uncovers  Novel Clinical Patterns in a Population of Ischemic Stroke patients.  PLoS One 2013;  8(7): e69816. IF=3.53, MNiSW – 40 pkt
  • Nowinski W.L.,  Gupta V., Qian G., and Kazmierski R.:  Automatic Detection, Localization and Volume Estimation of Ischemic Infarcts in Noncontrast CT Scans: Method and Preliminary Results. Invest. Radiol. 2013;  48: 661-670 . IF- 4,45 ; MNiSW – 40 pkt
  • Kaźmierski R., Guzik P., Ambrosius W., Ciesielska A., Moskal J., Kozubski W.: Predictive value of white blood cell count on admission for in-hospital mortality in acute stroke patients. Clin. Neurol. Neurosurg. 2004; 107: 38-43
i wiele innych.

Informacja medyczna

certyfikat-szpital-bez-bolu
SP ZOZ MSWiA w Poznaniu

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.