5 maja obchodziliśmy Światowy Dzień Higieny Rąk

Higiena rąk

Światowy Dzień Higieny Rąk został ustanowiony przez Światową Organizację Zdrowia (WHO).
Nadrzędnym celem akcji jest redukcja liczby zakażeń w placówkach medycznych poprzez promowanie higieny rąk.

W ramach obchodów pracownicy i pacjenci naszego Szpitala 8 maja br. w godzinach 9.00-11.00 mogli wziąć udział w akcji promocyjnej pt. “Raz a dobrze”, przygotowanej przez firmę Schulke+. Wydarzenie miało na celu przypomnienie zarówno personelowi szpitalnemu jak i pacjentom,
jak ważne znaczenie ma utrzymywanie prawidłowej higieny rąk.

Pod okiem przedstawiciela medycznego firmy Schulke+ oraz pielęgniarki epidemiologicznej,
osoby biorące udział w akcji mogły zdezynfekować ręce, sprawdzić pod lampą UV
czy dezynfekcja została prawidłowo wykonana, a także symbolicznie odcisnąć dłoń.
Na chętnych czekały drobne upominki w postaci żeli do dezynfekcji rąk,
ulotek a także coś słodkiego.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zainteresowanym za udział, a także Pani Annie Łakomej – przedstawicielowi medycznemu firmy Schulke+, za przygotowanie akcji promocyjnej.

Instrukcja mycia rąk
schulke_instrukcja_mycia_rak-scaled.jpg [519 KB]