Informacja dla pacjentów przed przyjęciem

Na podstawie skierowania i zakwalifikowania do rozpoczęcia leczenia operacyjnego w SP ZOZ MSWiA w Poznaniu im. prof. Ludwika Bierkowskiego, prosimy o bezwzględne zastosowanie się do poniżej przedstawionych zaleceń epidemiologicznych, dla bezpieczeństwa swojego, innych pacjentów, jak i personelu medycznego.
W związku z rozprzestrzenianiem wirusa SARS-CoV-2 na terenie kraju, Szpital wdraża wszystkie możliwe działania, aby zapobiec zakażeniu wśród pacjentów i personelu Szpitala.

WSKAZANIA ETAP 1 – Przed przyjęciem do szpitala

W okresie 14 dni przed przyjęciem do Szpitala prosimy stosować ogólne zasady ograniczające ryzyko zakażenia wirusem SARS CoV-2, do których należy:

• organicznie zbędnego kontaktu z innymi osobami mi. in. poprzez ograniczenie poruszania w miejscach, w których znajdują się skupiska ludzi, takie jak: galerie handlowe, wszelkiego rodzaju sklepy,
  • zachowanie zasad bezpiecznego kontaktu z innymi osobami np. w trakcie pracy, niezbędnych zakupów; za bezpieczny kontakt uznaje się:
    • utrzymanie odległości > 2 m;
    • prowadzenie higieny rąk za pomocą środka alkoholowego lub mycia rąk, tak często jak to możliwe: w trakcie wykonywania pracy poza środowiskiem domowym, wykonywania niezbędnych zakupów;
    • w trakcie pracy sugerujemy dodatkowo prowadzenie dezynfekcji miejsc dotykanych przez innych pracowników, np. klawiatury i myszki komputera
  • bezwzględne stosowanie masek zgodnie z aktualnie obowiązującymi wymogami prawnymi, w tym w miejscach przestrzeni publicznej
  • sugerujemy noszenie masek w miejscu pracy, jeżeli jest prowadzona w środowisku pozadomowy, w którym przebywają inni ludzie
  • jeżeli sposób prowadzenia pracy uniemożliwia stosowanie w/w zasad prosimy o uzgodnienie z pracodawcą zmiany trybu pracy w okresie 14 dni przed przyjęciem do szpitala

Przed przyjęciem do szpitala zostanie przeprowadzona rozmowa kwalifikacyjna. W przypadku stwierdzenia ryzyka zakażenia, termin leczenia w szpitalu zostanie przesunięty na najbliższy bezpieczny termin.

Ankieta będzie dotyczyła:

• ryzyka kontaktu z osobą zakażoną SARS CoV-2
  • występowania objawów zakażenia u domowników oraz u osób z miejsca pracy

W przypadku wystąpienia objawów takich jak:

• podwyższenie temperatury ciała powyżej 37,5º C,
  • kaszel,
  • duszność,
  • katar,
  • cechy zapalenia gardła

Prosimy bezwzględnie skontaktować się telefonicznie z Oddziałem Szpitalnym, w którym planowana jest hospitalizacja.

WSKAZANIA ETAP 2 – W TRAKCIE LECZENIA

• prosimy o zabranie masek chirurgicznych tak, aby stosować maskę na jeden dzień hospitalizacji; przewidywany czas hospitalizacji zostanie podany w trakcie rozmowy telefonicznej
  • zakładanie masek przy opuszczaniu sali chorego jest obowiązkowe
  • prowadzenie higieny rąk tak często jak to możliwe, co najmniej przed każdym opuszczeniem sali chorego i tuż po powrocie jest obowiązkowe
  • odwiedziny w szpitalu zostały wstrzymane do odwołania, a ich dopuszczenie podyktowane jest wyjątkowymi sytuacjami po uzgodnieniu z lekarzem.
  • pacjent zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu oddziału i zaleceń personelu

WSKAZANIE ETAP 3 – PO WYPISANIU ZE SZPITALA

Jeżeli w ciągu 14 dni po opuszczeniu szpitala wystąpiły objawy zakażenia COVID-19 prosimy o bezwzględne i niezwłoczne zgłoszenie tego faktu sekretariatowi oddziału.