Nasi pacjenci z życzeniami na dzień chorego

11 lutego br. po raz kolejny obchodziliśmy w Szpitalu MSWiA w Poznaniu Światowy Dzień Chorego. Ustanowił go Jan Paweł II dnia 13 maja 1992 r. Ponad setka pacjentów przebywających na wszystkich oddziałach naszej placówki leczniczej otrzymała specjalne życzenia od dr. n. med. Witolda Pstrąg – Bieleńskiego, dyrektora SP ZOZ MSWiA im. Ludwika Bierkowskiego w Poznaniu.

Do życzeń dołączono też słodki upominek, by choć w tak symboliczny sposób przekazać wyrazy empatii całego naszego „białego personelu” i podkreślić troskę o szybki powrót do zdrowia.

– To bardzo miły zwyczaj, stwierdziła jedna z naszych pacjentek, odbieram to jako gest uświęcenia naszego cierpienia. Pobyt w szpitalu łączy się zazwyczaj z cierpieniem. Trzeba podkreślić troskę wszystkich tu pracujących w zrozumieniu i odpowiednim przeżyciu czasu pobytu w poznańskim Szpitalu MSWiA.