Nasza Izba Przyjęć na szklanym ekranie

Wielkanocną niedzielę umili nam popołudniowa emisja serialu dokumentalnego „Służba Więzienna” emitowanego na kanale TVN Turbo. Zachęcamy do obejrzenia siódmego odcinka, w którym będziemy obserwować ratowników Izby Przyjęć Szpitala MSWiA w Poznaniu udzielających pomocy medycznej nietypowym pacjentom z… zakładu penitencjarnego.

Grypserka, niecenzuralne słowa i pogróżki, to codzienny kontakt strażników więziennych z osadzonymi. Takich samych relacji niestety, doświadcza również personel medyczny poznańskiego SP ZOZ MSWiA. Jednak obowiązek niesienia pomocy medycznej również osobom z kryminalną przeszłością, jest wpisany w misję naszego Szpitala.

Dzięki takim produkcjom telewizyjnym obserwujemy życie za kratami, zarówno z perspektywy funkcjonariuszy służby więziennej i ratowników medycznych. Będziemy świadkami niesienia pomocy medycznej więźniom, negocjacjom więziennego lekarza z osadzonym grożącym samookaleczeniem, walki lekarzy o zachowanie trzeźwości z więźniami uzależnionymi od alkoholu, poruszony zostanie również temat zakazanych tatuaży wykonywanych na terenie zakładu oraz agresji na spacerniaku. Bezpośrednio poznamy sposoby doświadczonych medyków i funkcjonariuszy na zachowanie zimnej krwi i utrzymanie dyscypliny.

Rekomendujemy obejrzenie wszystkich odcinków serialu „Służba Więzienna” i szczególnie najbliższej premierowej siódmej części realizowanej w Szpitalu MSWiA w Poznaniu im. prof. Ludwika Bierkowskiego.

Emisja w TVN Turbo – Premiera odc. 7: niedziela (Wielkanoc) 12 kwietnia br. godz. 17:15 najbliższa powtórka: środa 15 kwietnia br. godz. 18:15

Kwi 6, 2020

Szanowni Państwo,

informujemy, że nasz szpital przystąpił do programu koordynacji zbiórek publicznych:  https://www.wsparciedlaszpitala.pl
System przygotowany został przez programistów i naukowców. Za jego pośrednictwem będziemy Państwa informowali o naszych pilnych potrzebach wsparcia.
Darczyńców i lokalnych koordynatorów zbiórek gorąco zachęcamy do zgłaszania się za pośrednictwem zamieszczonego na stronie formularza. To nam wszystkim ułatwi działanie!

Gorąco dziękujemy za całe wsparcie.