Odszedł od nas doktor Rajmund Siennicki

Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że w wieku 84 lat zmarł płk w st. sp. dr n. med. Rajmund Siennicki, były dyrektor Szpitala MSWiA w Poznaniu.

Urodził się 23 stycznia 1936 roku w Połośnicy. W roku 1953 rozpoczął studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Poznaniu. Dyplom lekarz uzyskał w roku 1961. Wkrótce też uzyskał tytuł doktorski z zakresu anestezjologii. W 1973 roku został powołany na stanowisko dyrektora Szpitala MSWiA w Poznaniu. Intensywnie zabiegał o rozwój naszej placówki leczniczej, był inicjatorem rozbudowy dzisiejszej siedziby Szpitala przy ulicy Dojazd 34. Włożył olbrzymi wkład w organizację systemu leczenia Służby Zdrowia MSWiA.

Na stanowisku dyrektora służył do 14 lutego 2000 roku. Następnie objął stanowisko dyrektora Wielkopolskiej Regionalnej Kasy Chorych. Za swoją działalność odznaczony został wieloma medalami oraz odznaczeniami resortowymi i Państwowymi. W zmarłym straciliśmy wspaniałego lekarza, doskonałego organizatora oraz prawego człowieka i serdecznego przyjaciela.

Msza Św. odprawiona zostanie 7 sierpnia br. o godz. 11 w Kościele św. Jadwigi Śląskiej w Poznaniu na Osiedlu Kwiatowym, pogrzeb odbędzie się o godz. 12.30 na Cmentarzu Komunalnym Junikowo-Poznań

CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI

Dyrektor i pracownicy