Relacje dziennikarzy o naszych inwestycjach

W Szpitalu MSWiA w Poznaniu im. prof. Ludwika Bierkowskiego zakończył się ważny etap modernizacji i wyposażania w najnowocześniejszy sprzęt medyczny, rehabilitacyjny i diagnostyczny. Z tej okazji dziennikarze z telewizji i gazet te dobre informacje przekazali za pośrednictwem mediów.
To milowy krok w rozwoju SP ZOZ MSWiA w Poznaniu, który pozwoli zdecydowanie podnieść jakość świadczeń dla pacjentów z naszego regionu ale także umożliwi poszerzenie zakresu możliwości leczenia dla żołnierzy z NATO stacjonujących w Poznaniu czy Powidzu.
Powiedział dziennikarzom na breifingu prasowym dyrektor SP ZOZ MSWiA w Poznaniu dr n. med. Witold Pstrąg – Bieleński.
Szpital nasz zakończył z sukcesem etap zakupu i wyposażenia dwóch zakładów i dwóch oddziałów w nowoczesny sprzęt diagnostyczny, leczniczy i rehabilitacyjny. Za sumę prawie 17 mln złotych (w tym ponad 14 mln zł to środki z Unii Europejskiej) zakupiono najnowocześniejszy w swojej klasie rezonans magnetyczny MR 1,5T dla Zakładu Diagnostyki Obrazowej, USG jezdne (3 szt.), dwie centrale monitorujące wielostanowiskowe, respiratory jezdne (7 szt.), defibrylatory (2 sz.), łóżka do intensywnej terapii z materacami terapeutycznymi (4 szt.) i łóżka szpitalne z materacami (18 szt.), artromot CPM-szyna (2 szt.), aparat EKG – 12 kanałowy (1 szt.), RTG stacjonarne z zawieszeniem sufitowym (1 szt.), RTG przyłóżkowe (1 szt.), Mobilny aparat RTG z ramieniem C (1 szt.), urządzenie do okładu fango (1 szt.), diodowy laser terapeutyczny (1 szt.), ergometr rowerowy (2 szt.), wirówki kończyn górnych i dolnych (po 1 szt.).

Całkowity koszt realizacji projektu wyniósł 16 922 144,55 zł.

Tytuł projektu mówi wszystko o zmianach w naszej lecznicy: „Podniesienie jakości i dostępności do komplementarnych świadczeń medycznych w zakresie chorób układu kostno-stawowo-mięśniowego, świadczonych przez SP ZOZ MSWiA w Poznaniu w celu wzmocnienia kondycji zdrowotnej osób dorosłych i ich aktywności zawodowej, ostanie osiągnięty poprzez wyposażenie Oddziału Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu, Zakładu Rehabilitacji Leczniczej i Osób Niepełnosprawnych, Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz Zakładu Diagnostyki Obrazowej w nowoczesne wyroby medyczne.” Zakres rzeczowy Projektu obejmował przede wszystkim wymianę i montaż wyrobów medycznych zużytych w wyniku wieloletniej i intensywnej eksploatacji, których naprawa i dalsze użytkowanie nie znajdowały uzasadnienia. Za wymianą zużytych w wysokim stopniu wyrobów medycznych przemawiały również wymogi nowoczesnej diagnostyki i leczenia pacjentów oraz coraz wyższe standardy zapewnienia wysokiego poziomu bezpieczeństwa diagnozowanym i leczonym pacjentom oraz obsługującemu je personelowi medycznemu. W ramach projektu zakupione zostały nowoczesne wyroby medyczne, które zostały zaprezentowane w programie „Teleskop” TVP i na łamach „Głosu Wielkopolskiego”.
Odnośniki do materiałów w mediach:
Na zdjęciu kamerzysta stacji TVP3 Poznań nagrywający ujęcie w korytarzu szpitala.
Na zdjęciu prezentacja nowo zakupionego sprzętu RTG podczas wywiadu dla stacji TVP3 Poznań.
Na zdjęciu kierownik Zakładu Diagnostyki Obrazowej Ewa Kotecka podczas wywiadu dla stacji TVP3 Poznań.
Na zdjęciu dr n. med. Jacek Markuszewski podczas wywiadu dla stacji TVP3 Poznań.
Zdjęcie zakupionego wyposażenia.
Na zdjęciu Dyrektor Witold Pstrąg-Bieleńskim podczas wywiadu dla TVP3 Poznań.