Służba Zdrowia MSWiA dla dyplomacji

Szpital MSWiA w Poznaniu ponownie włączył się w zabezpieczenie medyczne międzynarodowego spotkania dyplomatycznego. 28 i 29 czerwca w Poznaniu i podpoznańskim pałacu w Rogalinie odbyło się spotkanie ministrów spraw zagranicznych państw Grupy Wyszehradzkiej i Bałkanów Zachodnich.

Po raz kolejny spotkanie na tak wysokim szczeblu w Europie miało miejsce dwa lata po Szczycie Bałkanów Zachodnich, którego Polska była gospodarzem w 2019 roku. Wówczas, jak i podczas obecnego spotkania, SP ZOZ MSWiA w Poznaniu im. prof. Ludwika Bierkowskiego przygotował
się bardzo starannie zabezpieczając medycznie pobyt znamienitych gości.

Zaplecze ambulatoryjne i szpitalne, które oddaliśmy do dyspozycji zostało wysoko ocenione przez służby dyplomatyczne. W tym roku do grupy 10 szefów dyplomacji dołączyli ministrowie spraw zagranicznych Słowenii i Chorwacji, co stanowiło duże wyzwanie dla naszych służb medycznych.

Podczas obrad plenarnych w Rogalinie i w czasie uczestnictwa w obchodach Poznańskiego Czerwca ’56, dyplomaci oraz towarzyszące im ekipy mieli zapewnioną pomoc medyczną Szpitala MSWiA w Poznaniu. Po tegorocznym Szczycie ponownie zyskaliśmy wysokie oceny za sprawne przygotowanie się do tego wydarzenia.

Warto podkreślić, że w maju 2020 r. Polska udzieliła pomocy państwom bałkańskim w zakresie przeciwdziałania COVID-19.