Szpital MSWiA w Poznaniu w ocenie NFZ

Wielkopolski oddział NFZ podsumował udział poszczególnych szpitali regionu w walce z pandemią koronowirusa. Wszyscy podkreślają olbrzymi wysiłek zarówno kierownictwa szpitali i oddziałów, jak i lekarzy, pielęgniarek oraz całego personelu. Baza łóżek dla pacjentów wymagających hospitalizacji z powodu COVID-19 zmieniała się w zależności od bieżących potrzeb w województwie. Na tym tle doceniono olbrzymi wkład Szpitala MSWiA w Poznaniu, który od lipca 2021 r. przejął rolę wiodącej placówki leczącej chorych z COVID-19 w Wielkopolsce.

Przez cały rok było to 1,2 tys. hospitalizacji, co stanowi blisko 5 proc. ogółu leczonych. Koszty leczenia też były niemałe. Wielkopolski oddział NFZ przekazał do wszystkich szpitali 1,3 miliarda złotych. Najmniej otrzymał Szpital MSWiA w Poznaniu 55,4 mln zł, co daje ponad 4 proc.

Jak podkreślono w komunikacie NFZ pierwszy rok walki z pandemią COVID-19 pokazał, które szpitale radzą sobie z nią najsprawniej.
Wśród nich był Szpital MSWiA w Poznaniu. Zaznaczono również dobrą współpracę z dyrektorami szpitali i samorządami. Pokazując zestawienia liczby hospitalizacji za ubiegły rok wskazano, które placówki miały najwięcej pracy przy leczeniu pacjentów z COVID-19.

Ponadto, jak w przypadku SP ZOZ MSWiA w Poznaniu, prowadziły one sprawnie laboratoria wykonujące testy w kierunku Sars-Cov-2, punkty pobrań wymazów oraz angażowały się także w organizację punktów szczepień i oferowały ozdrowieńcom rehabilitację pocovidową.