Zimowe Przyjęcie z U.S. Army V Corps

V Korpus U.S. Army to jednostka Armii Stanów Zjednoczonych mająca swoją siedzibę w Camp Kościuszko w Poznaniu. W 2022 roku jednostka wraz z dowództwem została przeniesiona do Polski. Jednostki Korpusu były zaangażowane w różnego rodzaju misje w byłej Jugosławii.
Korpus brał również udział w Operacji Iraqi Freedom.

To olbrzymie doświadczenie z działań w zabezpieczaniu rejonów konfliktów wojennych procentuje teraz w Polsce. Dzięki temu jesteśmy bezpieczniejsi. Ten duży kontyngent sojuszniczych wojsk
w dużej mierze korzysta ze wsparcia specjalistów z zakresu medycyny w kraju stacjonowania.

Właśnie Szpital MSWiA w Poznaniu dba o leczenie amerykańskich oficerów i żołnierzy odbywających tu swoją służbę. Ważnym przejawem docenienia opieki medycznej i wyrazem dużej sympatii w kontaktach interpersonalnych jest zaliczenie Dyrekcji poznańskiego Szpitala do grona przyjaciół zapraszanych na tradycyjne Zimowe Przyjęcie V Korpusu U.S. Army.

W świątecznej atmosferze w salach Zamku Cesarskiego w Poznaniu amerykański dowódca generał broni John Kolasheski przywitał przybywających na raut zaproszonych gości. Instytucje na co dzień współpracujące z sojuszniczymi wojskami zostały docenione podczas okolicznościowego przemówienia i podziękowań za wszystko to, co wiąże się z polską gościnnością.

Wśród zaproszonych była też delegacja Szpitala MSWiA w Poznaniu, którego opiekę zdrowotną bardzo docenia dowództwo V Korpusu U.S. Army. W bezpośredniej rozmowie padły słowa wdzięczności dla całego naszego personelu medycznego oraz podkreślono konieczność rozwijania obopólnych kontaktów. Przekazano również zaproszenie dla całego dowództwa od Dyrekcji SP ZOZ MSWiA w Poznaniu do wizytacji naszej placówki medycznej i bezpośredniego zapoznania
się z bogatym zapleczem szpitalnym oraz diagnostycznym służącym zabezpieczeniu medycznemu gości zza oceanu.

Na zdjęciu Generał John Kolasheski, zastępca Dyrektora ds. Technicznych, Inwestycji i Rozwoju mgr. inż. Sławomirowi Tomczakowi i mgr Agnieszka Kasperek
Generał John Kolasheski przekazał podziękowania Zastępcy Dyrektora ds. Technicznych, Inwestycji i Rozwoju mgr. inż. Sławomirowi Tomczakowi i mgr Agnieszce Kasperek Koordynatorowi ds. udzialania świadczeń medycznych na rzecz żołnierzy wojsk amerykańskich