Życzenia i podziękowania dla Policji

Święto Policji, które obchodzimy 24 lipca br. to data szczególna dla funkcjonariuszy. To również czas awansów, odznaczeń i podziękowań za trudy codziennej służby. Do licznych życzeń z okazji Święta Policji przyłączyła się również Dyrekcja Szpitala MSWiA w Poznaniu.

W tym dniu odbywają się uroczyste zbiórki, na których wręczone zostaną policjantom wyróżnienia i akty nominacji na wyższe stopnie. W spotkaniach udział biorą przedstawiciele władz oraz zaprzyjaźnionych służb mundurowych, w tym resortowej służby zdrowia MSWiA.

Szczególna uwaga tegorocznych spotkań poświęcona zostanie służbie w zabezpieczaniu wschodniej granicy Rzeczypospolitej oraz czasu pandemii, które stworzyły nowe wyzwania i obowiązki dla mundurowych. Ścisła współpraca również z SP ZOZ MSWiA w Poznaniu im. prof. Ludwika Bierkowskiego przyniosła wymierne efekty w leczeniu i profilaktyce. Warto podkreślić, że w punkcie szczepień naszego Szpitala sprawnie zostali zaszczepieni Policjanci, pracownicy resortu oraz ich rodziny z poznańskiego garnizonu. Wzorowe wykonywane przez Policję każdego dnia obowiązki, mają bezpośrednie przełożenie na poprawę bezpieczeństwa oraz na wzrost społecznego zaufania do Policji. Jesteśmy szczególnie dumni, że nasz Szpital jest znaczącym wsparciem w systemie bezpieczeństwa Policji.
Z okazji święta Policji składam serdeczne podziękowania za Waszą codzienną służbę i pracę. Jesteście obecnie największą formacją mundurową w Polsce i dumni jesteśmy z faktu, że SP ZOZ MSWIA w Poznaniu może Was wspierać w zabezpieczeniu medycznym codziennej służby oraz troszczyć się o zdrowie Waszych rodzin. Jest to dla nas nie tylko zaszczyt, ale także zobowiązanie do jeszcze większego pogłębiania współpracy. Dzięki Waszemu zaangażowaniu w zapobieganiu i zwalczaniu przestępczości Polacy czują się bezpiecznie w swoim miejscu zamieszkania, Policja zaś cieszy się bardzo dużym zaufaniem społecznym.

Życzę Państwo wszelkiej pomyślności i satysfakcji z codziennej służby oraz sukcesów  zawodowych i szczęścia w życiu rodzinnym.

Dyrektor SP ZOZ MSWiA w Poznaniu

im. prof. Ludwika Bierkowskiego